It’s the final week of the regular season and almost all teams will finish up with non-region games this week. Region 1 in 6A and 7A continued region play this week as they are in 9-team regions, and some teams choose to take this week off to rest up for the playoffs.

Many of the games were played on Thursday to give that extra day of rest, and those games are included below. The winning team is listed first and it will be under that team’s classification. To search for a specific team, simply hit “Control+F” and type your team name to find the score.

Also, check out the playoff brackets for each classification after tonight’s results made each bracket official:

Class 7A
Class 6A
Class 5A
Class 4A
Class 3A
Class 2A
Class 1A

Class 7A

Auburn 20, Demopolis 0
Baker 40, Mary Montgomery 0
Buckhorn 40, North Jackson 14
Davidson 41, Alma Bryant 6
Grissom 26, Brewer 24
Hewitt-Trussville 45, Florence 35
Huffman 12, Bessemer City 7
Huntsville 23, Athens 15
IMG Academy 32, Hoover 21
McGill-Toolen Catholic 31, Fairhope 14
Oak Mountain 36, Hazel Green 29
Spain Park 49, Minor 14
Tate (FL) 57, Smiths Station 13
Theodore 28, Foley 0
Thompson 33, Hillcrest-Tuscaloosa 27

Class 6A

Austin 28, James Clemens 14
Brookwood 60, Holt 6
Carver-Birmingham 36, Greensboro 8
Cullman 37, Chelsea 29
Daphne 24, Baldwin County 3
Decatur 38, Sparkman 20
Fort Payne 20, Anniston 7
Gulf Shores 45, Robertsdale 19
Hueytown 68. Oak Grove 13
Jackson-Olin 41, Fairfield 0
John Carroll Catholic 64, Pelham 46
Muscle Shoals 27, Deshler 14
Northridge 37, Central-Tuscaloosa 26
Ramsay 28, Mountain Brook 7
Oxford 47, Sumter Central 6
Parker 75, Woodlawn 0
Paul Bryant 13, Homewood 7
Pell City 34, Helena 7
Pinson Valley 34, Pleasant Grove 0
Russell County 27, B.T. Washington 12
Saraland 35, B.C. Rain 12
Shades Valley 41, Vestavia Hills 24
Sidney Lanier 34, Prattville 3
Southside-Gadsden 56, Glencoe 0
Spanish Fort 56, LeFlore 20
Stanhope Elmore 36, Selma 22

Class 5A

Ardmore 34, West Limestone 14
Beauregard 27, Benjamin Russell 7
Briarwood Christian 27, Madison Academy 3
Brooks 47, Lauderdale County 20
Carroll 20, Bayside Academy 17
Central-Clay County 32, Handley 0
Charles Henderson 14, Northview 7
Citronelle 44, Washington County 12
Dallas County 30, Billingsley 14
East Limestone 49, Tanner 6
Eufaula 52, Valley 17
Faith Academy 21, Escambia County 20
Greenville 12, McAdory 6
Guntersville 7, Albertville 0
Hayden 27, Lincoln 21
Jemison 28, Shelby County 27
Lawrence County 28, West Point 20
Lee-Huntsville 42, Columbia 0
Mortimer Jordan 30, Fayette County 8
Scottsboro 21, Madison County 9
St. Clair County 26, Springville 0
St. John Paul II Catholic 16, Clements 13
St. Paul’s Episcopal 9, UMS-Wright 0
Sylacauga 45, Calera 35
Talladega 45, Winterboro 0
Vigor 28, Murphy 21
Williamson 12, Mobile Christian 7

Class 4A

Alabama Christian 35, Montgomery Academy 18
Andalusia 34, Straughn 7
Ashville 40, West End 28
Bullock County 54, Barbour County 6
Central-Florence 20, Haleyville 18
Childersburg 47, Central Coosa 0
Danville 21, Cold Springs 3
DAR 50, Brindlee Mountain 6
Dora 30, Jasper 7
Good Hope 29, Hanceville 0
Hokes Bluff 43, Westbrook Christian 17
Holtville 47, Beulah 34
Montgomery Catholic 31, Marbury 7
Munford 43, Cordova 20
Northside 35, Holy Spirit Catholic 7
Rogers 27, Hamilton 14
Saks 51, Weaver 13
Sardis 35, Boaz 7
Satsuma 44, Chickasaw 7
Westminster Christian 70, Priceville 6
White Plains 18, Walter Wellborn 0
Wilson 17, Randolph 6
Winfield 28, Lamar County 7
W.S. Neal 27, T.R. Miller 17

Class 3A

B.B. Comer 42, Fayetteville 34
Carbon Hill 44, Curry 21
Clarke County 30, Thomasville 15
Colbert County 23, Russellville 16
Daleville 48, Cottonwood 42
Excel 34, Monroe County 16
Fultondale 28, Montevallo 6
Geneva 45, Clahoun 0
Geraldine 35, Crossville 14
Gordo 44, Pickens County 12
Hillcrest-Evergreen 34, ALICEVILLE 30
Holly Pond 18, Fairview 6
J.B. Pennington 57, Douglas 7
Midfield 44, New Hope 7
North Sand Mountain 32, Lexington 16
Oakman 16, Corner 11
Ohatchee 37, Pisgah 0
Piedmont 40, Oneonta 19
Pike County 26, GW Long 9
Plainview 25, Moody 24
Pleasant Valley 40, Spring Garden 20
Randolph County 36, Ranburne 0
Southside-Selma 57, Ellwood Christian 0
Susan Moore 14, Cleveland 7
Sylvania 28, Ider 21
Wicksburg 42, Ashford 0

Class 2A

Abbeville 28, Headland 18
Ariton 36, Red Level 0
Collinsville 31, Valley Head 6
Elba 30, Opp 18
Falkville 47, Vinemont 7
Francis Marion 64, Hale County 56
Fyffe 49, Cleburne County 7
Geneva County 41, Slocomb 20
Goshen 28, Brantley 7
Hatton 52, East Lawrence 13
J.U. Blacksher 56, McIntosh 20
Keith 30, Central-Hayneville 26
LaFayette 35, Notasulga 30
Leroy 34, Millry 7
Luverne 22, Flomaton 20
Mars Hill Bible 55, Shoals Christian 6
R.C. Hatch 60, Autaugaville 22
Red Bay 22, Cherokee 14
Reeltown 27, Loachapoka 6
Samson 28, Kinston 25
Sand Rock 35, Cedar Bluff 34 (OT)
Section 47, Woodville 21
Sheffield 21, R.A. Hubbard 0
St. Luke’s Episcopal 62, Cottage Hill Christian 35
Sulligent 45, South Lamar 21
Tarrant 27, Talladega County Central 0
Woodland 14, Donoho 13
Zion Chapel 27, Pleasant Home 22

Class 1A

Addison 41, Winston County 21
Berry 20, Verbena 12
Decatur Heritage 55, Tharptown 0
Hackleburg 30, Phil Campbell 16
Highland Home 69, Prattville Christian 41
Hubbertville 34, Phillips 6
Isabella 34, Thorsby 6
Linden 60, Choctaw County 0
Maplesville 28, American Christian 0
Marengo 42, Southern Choctaw 12
Southeastern 48, Asbury 12
Sweet Water 35, New Brockton 7
Victory Christian 54, Vincent 28
Wadley 62, Horseshoe Bend 6